Презентаці збірника документів “Реабілітовані історією” (5-й том)

Трагічне минуле: документи свідчать. Від «Слова» до Соловків. Презентація книги упорядника Юрія Васильовича Пшеничного 18 листопада о 15:00 у стінах музею «Літературне Придніпров’я».

Музей «Літературне Придніпров’я» запрошує на презентацію збірника документів, упорядкованого дослідником Ю. В. Пшеничним. П’ятий том видання «Реабілітовані історією» містить зібрані матеріали про репресованих представників розстріляного Відродження: Валер’яна Підмогильного, Валер’яна Поліщука, Григорія Епіка. Книга створена за співпраці з Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

Видання проливає світло на темні сторінки української історії, на документи, які є свідченням злочинів більшовицького терору проти української інтелігенції.

Валер’ян Підмогильний, Валер’ян Поліщук і Григорій Епік були вбиті на Соловках 3 листопада 1937 року.

Валер’ян Підмогильний – геніальний прозаїк, перекладач, мовознавець, філософ родом із Чаплів (нині – передмістя Дніпра). Автор першого урбаністичного роману в українській літературі, “суворий аналітик доби”, перекладач, завдяки якому українською побачили світ французьких філософів та письменників.

Валер’ян Поліщук – неповторний поет, прозаїк, публіцист. Народився на Волині, творчий шлях розпочав на Придніпров’ї. Автор численних поетичних збірок, які дивують читача свіжими поетичними образами, незамиленим поглядом на буття, філософськими пошуками та глибокими сенсами.

Григорій Епік – письменник, перекладач, кіносценарист. Талановитий прозаїк народився у сучасному місті Дніпрі. Його твори, попри те, що здебільшого не були документальними, ілюструють епоху без прикрас, суворо показують контрасти української дійсності початку минулого століття, безпомилково фіксують важливі для майбутніх поколінь деталі.

Ця книга – можливість дізнатися більше про відомих письменників, перекладачів, кіносценаристів, поетів Придніпров’я та всієї України, заповнити прогалини їхніх трагічних життєвих історій, наново відкрити для себе незламну, незабутню українську літературу.

Обов’язкова попередня реєстрація:
– за телефоном 067 211 0543
– або у приватних повідомленнях на музейній сторінці у фейсбук.

Be the first to comment