Цікаві історії: австрійські футболісти у стінах музею

Поки в Катарі триває ЧС-2022 ми поговоримо про футбол, Дніпро і наш музей…

Коли ще наше місто не було “закритим” для іноземних делегацій, у 1927 році його вперше відвідала команда робочих клубів Нижньої Австрії.

В монографії В. Рибакова “Футбол, Днепропетровск, и не только…” повідомляється, що ця команда була тричі в нашому місті: 1927, 1928 и 1930 рр.

В 1927 році вони зіграли проти команди “Желдор” (Катерининська залізниця) і проти збірної металістів. Перших австрійці обіграли з рахунком 2:1, а металістів з рахунком 5:1.

В 1928 році австрійці зіграли 2:2 проти збірної міста, і поступилися збірній металістів 3:0. Тоді 14 футболістів і відвідали стіни нашого музею, залишиви відгук в книзі “почесних відвідувачів”. Чи грали вони у футбол з Яворницьким- невідомо, але музей їм сподобався.

Відгук:Делегація австрійських робітників-футболістів дякую за любязність, з якою вони булиприйняті. Історичний музей міста Дніпропетровського справив на нас сильне враження своїми скарбами та раритетами. 3 червня 1928 рік. 14 футболістів“.

В 1930 році австрійці приїхали втретє. Зіграли дві гри проти збірної міста, обігравши з рахунком 5:2 і 5:1.

Можливо мова йде про команду робітників Deutsch Wagram (фото 3), яка у 1929 р. у Києві грала проти “Динамо”.

Be the first to comment