Інтерв’ю з Галиною Дичковською на тему: “Українські антиімперські та російські імперські смисли в умовах російсько-української війни”

Завтра, 9 квітня, о 12:00 на нашій сторінці відкрите інтерв’ю з кандидатом філософських наук, психотерапевтом в методі позитивної психотерапії Галиною ДИЧКОВСЬКОЮ на тему: “Українські антиімперські та російські імперські смисли в умовах російсько-української війни”.

Розмову веде науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Ірина РЕВА

Початок повномасштабної війни росії проти України знову примусив багатьох замислитись: які ж таки «цінні» смисли спонукали російських громадян вирушати зі зброєю на українські землі з готовністю вмирати? Адже справа не лише в прагненні сучасної російської влади за будь-яку ціну заволодіти Україною. Соціологічні дослідження з початку 2000-х років свідчать про зростання упередженості громадян рф щодо українців; зараз понад 70% росіян підтримують військову агресію росії проти нашої держави.

• Яку ж психологічну вигоду отримує пересічний громадянин росії від сучасної війни? Якими є справжні, глибинні, мотиви агресора?
  • Якими є цінності незалежної України, які ми захищаємо, за які українські воїни ризикують життями?
  • Які філософські цілі ставили перед собою українські націоналісти ХІХ – ХХ століть і як це відрізняється від уявлень носіїв ідеологічної доктрини «рускій мір»?
  • Якими смислами оперують та в яких ціннісних системах координат діють росія як імперія та Україна як неімперія?
  • Чи хотіла колись Україна стати імперією?
  • Чи можлива росія без імперських експансивних амбіцій?

Ці та інші актуальні екзистенційні питання обговоримо під час розмови з досвідченим фахівцем – філософом і психотерапевтом Г. Дичковською цієї неділі о 12.00 на Facebook-сторінці музею.

Запитання можна буде поставити в коментарях.

Чекаємо на вас!

Be the first to comment