Музей здобув титул Culturе Heroes of Slavic Heritage в рамках Ziva Award-2023

Хочемо поділитися з вами радісною новиною.

Протягом 2-5 жовтня 2023 року у Братиславі проходила церемонія нагородження кращих практик слов’янських музеїв Ziva Award 2023.

Форум слов’янських культур, який є організатором цієї премії, займає принципову позицію щодо російської агресії проти України. У Ziva Award немає жодного росіянина серед членів журі, музеї країни-агресорки не можуть номінуватися на премію.

Цього року серед журі вперше представниця української музейної спільноти – директорка музею “Територія Терору” Ольга Гончар. Ziva Award 2023 стала безпрецедентною подією у історії сучасної української культурної дипломатії. Українські музеї величезна зала Братиславського замку зустрічала оплесками стоячи.

Наш музей на форумі представили директорка Юлія Пісчанська та її заступниця Валерія Лавренко. Команда музейників була посилена представництвом голови постійної комісії з питань культури та духовності Дніпропетровської обласної ради Наталією Лисенко. Дніпро також долучився до міжнародного музейного ярмарку, представивши свої видання та сувенірну продукцію.

За підсумками конкурсу 7 українських музеїв, в тому числі і наш, здобули титул “Culturе Heroes of Slavic Heritage”. Це велике досягнення і визнання роботи нашої команди.

Ми хочемо висловити вдячність громаді Дніпропетровщини за підтримку музейної справи. Без волонтерів, які прийшли обкладати мішками з піском наших “баб” у перші дні повномасштабного вторгнення; без Чернеччинської громади, яка привозила картоплю, помідори, огірки, мед та чинила музейну бензопилу у експедиції; без митців і мисткинь, які наповнили наші зали своєю творчістю, цієї перемоги не було б. А ще її точно не було б без Захисників і Захисниць України. Бо саме ЗСУ виступили найпотужнішим гарантом захисту української спадщини.

Сподіваємося виставити відзнаку у холі музею, як тільки вона доїде до Дніпра!