Тематична зустріч “Життя й вічність письменників Розстріляного Відродження”

3 листопада о 15:00 музей “Літературне Придніпров’я” відбулася тематична зустріч “Життя й вічність письменників Розстріляного Відродження” і презентацію книги Юрія Пшеничного “І світу білого не випив”, присвяченої Аркадію Казці.

Розстріляне Відродження – термін, яким позначають плеяду українських митців: письменників, літераторів, художників, театральних діячів, музикантів, які були розстріляні 3 листопада 1937 року. Та каральна більшовицька машина занапастила набагато більше життів тих, хто зазнав пекельного тиску, репресій, звинувачень і до, і після цієї страшної дати. До сьогодні ми не маємо повної картини подій “чорних тридцятих”, коли політику коренізації було жорстко згорнуто, а митців України покарано за любов до рідної країни чи за “невідповідність” радянським “принципам та ідеології”.

Серед них були й письменники Придніпров’я, зокрема Валер’ян Підмогильний, Валер’ян Поліщук, Григорій Епік. Аркадій Казка не дожив до кривавого “святкування” річниці революції: він постраждав від “совєтів” на кілька років раніше й так само був викреслений з літературного процесу, забутий і заборонений на десятки років.

Літературна розвідка Юрія Пшеничного “І світу білого не випив”, присвячена Аркадію Казці, містить епістолярну спадщину, спогади сучасників про життєвий і творчий шлях Аркадія Казки, твори письменника.

Згадаймо талановитих земляків у роковини трагедії поетичними читаннями і презентацією книги Юрія Пшеничного.