Анонс заходів проєкту “Історія через предмети”

28 квітня о 14.00 у музейному хабі відбудеться заняття музейного науково-просвітницького проєкту «Історія через предмети» із циклу, присвяченого традиційним українським жіночим прикрасам. Цього разу предметом нашої зустрічі стане – намисто-шелести.
Шелести (інша назва сороківці) – це металеві намиста, які складаються із невеличких дзвіночків. Спочатку ця прикраса була розповсюджена на Гуцульщині, але згодом поширилися на всю західну частини України. Інколи шелести жінки наділяли магічними властивостями та вважали, що вони можуть вступати у якості оберегу від злих сил.
Оскільки кожне намисто могло мати різну кількість дзвіночків та низок із них, важко було знайти два однакових по тональності шелести. Звідси побутує народна легенда, що буцімто закоханий парубок міг впізнати кохану за звучанням дзвіночків її намиста.
Ця традиційна українська жіноча прикраса здатна створити гарний весняний настрій переливом своїх дзвоників. Тож пропонуємо вам вивідати наш захід, дізнатися про історію цієї прикраси, і на завершення зробити свою унікальну версію шелестів із готового набору заготовок (можливий зразок розміщено на афіші).
Увага кількість відвідувачів обмежена! Обов’язковий передній запис повідомленням в телеграм на номер: 0996554249. В повідомлені треба вказати кількість учасників.
Вік учасників від 9 до 109 років!
Ціна: 50 грн.

Be the first to comment