Презентація колективної монографії “Історія пивоваріння в Дніпрі”

В 2021 році співробітники історичного музею, Дмитро Мурадов і Дмитро Романчук, запровадили проєкт “Пивні традиції Дніпра“, який тривав весь рік.

За цей час встигли змонтувати міні-виставку (пивні кухлі, пляшки та етикетки з фондів музею), провели тематичну екскурсію (1-4 зали історичного музею) про пивні традиції нашого регіону, квест по відділам музею та пабам Дніпра, взяли участь в міжнародній конференції щодо традицій алкоголю, працювали в обласному архіві та зняли цілий ряд роликів про пиво.

Почали працювати над книгою про пивні традиції міста…

Тоді ж зав’язалися дружні та партнерські стосунки з МОВА.

А сьогодні, 27 грудня, МОВА презентували колективну монографію “Історія пивоваріння в Дніпрі”. Радіємо, що наш музей та його співробітники також доклали свої зусилля для її написання.

Пиво є одним з популярних напоїв у світі і до недавніх часів в Україні цей хмільний напій входив до категорії слабоалкогольних напоїв. Наразі існує безліч літератури та наукових праць про історію пивоваріння, але всі вони написані іноземними авторами, які не приділяють багато уваги саме нашій країні.

На сьогоднішній день в Україні існують лише статті про історію пивоваріння в тому чи іншому регіоні нашої держави, але ґрунтовної окремою монографії поки що нема. В самому Дніпрі також ніхто ніколи детально не вивчав цю тематику. Саме тому авторський колектив, працюючи над цією працею, буквально по крупицях збирав інформацію про пивоваріння на території як нашого міста, так і регіону. Це була довго і кропітка справа, а з результатами нашої роботи можна ознайомитися, прочитавши цю книгу.

Під час пошуку інформації, авторський колектив звертався до архівних документів, довідників, спогадів, щоденників, статистичного матеріалу тощо.

В книзі є фото та ілюстративний матеріал як з приватних колекцій, так і з відкритих інтернет-ресурсів, за що всім їм велика подяка.

Не кожному відомо, що Дніпро має власну пивну культуру, якій понад двісті років, а також те, що в місті була не тільки броварня Боте, а навіть кілька пивоварних підприємств. Цікаво дізнаватися, яке пиво пили люди та які пивні заклади Катеринослава, Дніпропетровська та Дніпра вони відвідували.
Метою написання цієї книги не є спроба агітувати почати пити пиво, а навпаки – ознайомити читачів з розвитком та становленням пивних традицій нашого міста. Більше уваги у цій книзі ми приділили саме історії, але згадали й про сучасність.

За часів Незалежності України видано вже багато праць про гастрономічну культуру нашої держави, а ми презентуємо Вам, наш читач, пивну культуру Дніпра.