Презентація каталогу “Плащаниці кінця XVII – поч. XX ст.”

Запрошуємо на презентацію наукового каталогу «Плащаниці кінця XVII – поч. XX ст.», яка відбудеться 25 січня о 15:00.

Науковий каталог плащаниць кінця XVII – початку XX ст. з фондів Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького представляє маловідому групу пам’яток, що налічує 22 твори. Перші плащаниці до колекції нашого музею (на той час Обласного музею ім. О. М. Поля) надійшли у 1905 році з експедиції Дмитра Яворницького. Маргарита Тихонова, авторка каталогу, зазначає,що не всі плащаниці збереглися до нашого часу – з 10 творів вціліло три, які належать до козацького періоду. Загалом, каталог презентує музейну колекцію, що була зібрана у період від початку ХХ ст. до 1974 року.

Каталог може бути корисним мистецтвознавцям, релігієзнавцям, науковцям, музейним співробітникам і усім хто цікавиться церковним мистецтвом, культурою та історією України.

Адреса: пр. Д. Яворницького, 16 (жовта будівля Історичного музею)