Історичний музей взяв участь у виставці в Швеції

У Стокгольмі у Музеї шведської армії відкрилася виставка “Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України”! Це безпрецедентна подія у контексті української культурної дипломатії.

Виставка розкриває зв’язки України та Швеції від доби Середньовіччя до сучасності та наочно демонструє приналежність української історії та української культури до європейського цивілізаційного простору.

Авторами ідеї створення проєкту є генеральний директор Національного музей історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук та очільниця Музею шведської армії Гелен Ронлунд.

Установи-організатори виставки:

• Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс
  • Національні шведські музеї військової історії
  • Національні архіви Швеції

Куратори виставки:

• від України – Юрій Савчук
  • від Швеції – Йоганна Фріс-Маркевич, Фабіан Арнгайм.

До проєкту були залучені матеріали 16 українських музеїв, бібліотек та архівних установ, в тому числі і Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. Яворницького. Це посуд шведського походження, знайдений в районі Переволочної , ймовірно пов’язаний з евакуацію Костя Гордієнка, соратника Івана Мазепи.

А на відкритті виставки за участі Його Величності Карла XVI Густава була головна зберігачка фондів нашого музею Ганна Подолян.