Виставка православних хрестів «Образ Хреста»

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького
Мережа православних магазинів «Ангел-Хранитель»
(генеральний директор Шашура Олексій Юрієвич)

представляють Виставку православних хрестів

Образ Хреста

Виставку організовано з благословіння Високопреосвященійшого Іринея, митрополита Дніпропетровського і Павлоградського

з 19 грудня (день св.Миколая) по 19 січня (Хрещення Господнє) у приміщенні історичного музею (пр. К. Маркса, 16)

Унікальність виставки полягає в тому, що в експозиції представлені роботи давніх майстрів з фондів Дніпропетровського національного історичного музею та приватних колекцій, а також роботи сучасного майстра іконної пластики Юрія Федорова.

Федоров Юрій Анатолійович, церковний художник-ювелір з тридцятирічним стажем, член спілки художників України, Заслужений Ювелір, кавалер ордена Карла Фаберже, автор книги по ставрографіі “Образ Хреста”, керівник “Майстерень Юрія Федорова”. Постійний член конкурсної комісії київських ювелірних виставок “Ювелір Експо”. У 2010 році нагороджений дипломом за внесення вагомого вкладу у розвиток ювелірної галузі України. Його роботи сьогодні представлені в експозиції Державного музею етнографії у Санкт-Петербурга, в приватних колекціях.

Майстер вважає, що проводити такі виставки необхідно. Вони доносять до людей істинне призначення Хреста:

«Я впевнений, що в церкві не буває дрібниць, а хрест це основний символ нашої віри, і нам необхідно задуматися яку богословську глибину він несе, для цього і організовуються подібні заходи».

Основним завданням виставки є об’єднання двох епох: давнини та сучасності. У гостей виставки з’явиться дивовижна можливість, зробити історичний екскурс, побачити своїми очима, як змінювався з століттями головний символ православної віри, яким бачать його сучасні майстри.

Мережа православних магазинів «Ангел-Хранитель» не в перший раз організовує православні виставки. У нас була давня ідея провести в місті серйозну виставку, можна сказати, науковий семінар, щоб підтягти кращих фахівців і вчених, що займаються даною проблемою. Проблемою тому що, на фоні активного відродження віри, будівництва нових храмів, ми втрачаємо важливий момент церковного мистецтва, звертаючи увагу на зовнішній вигляд, втрачаючи глибину і цінність, яка була в нашій історії»

Дана виставка об’єднанує зусилля усіх православно-активних християн, мета яких справжнє служіння Господу, своїй Вітчизні і церкві Христовій.

На виставці також представлена частина колекції натільних хрестів і малої пластики VI – XX ст. (близько 100 одиниць) Віктора Олексійовича Векленко.
Віктор Олексійович Векленко – науковий співробітник Інституту суспільних досліджень, у 1996-2009 рр. – завідуючий учбової лабораторією археології Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. У 2001-2009 рр. – учасник археологічного відкриття та дослідження багатошарового пам’ятника історії і археології – старовинного козацького міста Самари і побудованих на його місці руської Богородицької фортеці і Старосамарського ретраншементу. Автор і соавтор близько 50 публікацій з історії Самари-Богородицької фортеці, результатам археологічних досліджень, теорії і практики ставрографії.

У відкритті виставки візьме участь Островський Олександр Борисович, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Російського етнографічного музею, автор численних наукових праць, організатор двох ставрографічних виставок у РЕМ (м. Санкт-Петербург).

Довідки за тел.: 46-63-97 (історичний музей)
096873 52 54 – Олександра – куратор виставки.
Час роботи виставки:
З 10.00 до 18.00 вихідний – понеділок.