Звіт про лекцію М. Чабана “Шевченкіана Дмитра Яворницького”

У суботу, 16 березня, у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького в рамках проекту «proDnipro: історія для всіх!» відбулася лекція відомого журналіста та краєзнавця Миколи Чабана, присвячена ролі Тараса Григоровича Шевченка у житті та творчому і науковому доробку Д.Яворницького – «Шевченкіана Дмитра Яворницького».

Розпочала захід завідувач Меморіального будинку-музею Яна Тимошенко, яка розповіла про відзначання ювілеїв Тараса Шевченка у Садибі Дмитра Яворницького протягом перших років його існування, були продемонстровані рідкісні кадри виконання віршів, присвячених Тарасу Шевченку, написаних Дмитром Яворницьким, а також зачитані інші вірші, присвячені йому.

Мова йшла про спілкування Дмитра Яворницького та його друзів і знайомих стосовно творчості Т. Шевченка, про людей, з якими він зійшовся, завдяки постаті Кобзаря (зокрема, про Іллю Рєпіна). Про майже містичні збіги у житті Дмитра Івановича – про Фотія Красицького, який був онучатим небожем Тараса Шевченка і створив один з найвідоміших портретів вченого, про «Кобзаря», якого Д. Яворницькому вдалося придбати у Катеринославі зовсім випадково і фактично за безцінь, незважаючи на те, що книга була видана через кілька років після смерті поета, про історію досліджень творчості Т. Шевченка Дмитром Яворницьким, які червоною ниткою пройшли через усе його життя…

Наостанок Петро Ткаченко виконав для гостей пісні козацької тематики, аби вшанувати Кобзаря, якому традиційно присвячений березень.