Путівник “Ми мандруємо музеєм”

Путівник.jpg

В Дніпропетровському історичному музеї був презентований перший в Україні путівник для батьків та дітей. Що спонукало музей докласти зусиль до створення такого досить нетрадиційного видання (в книзі розміщені і фотографії, і ілюстрації, фотографії експонатів часто знаходяться в контексті ілюстрацій, є домашні завдання, є анекдоти..)?

Батьки, які приходять до музею із дітьми, часто не налаштовані долучати до своєї прогулянки екскурсовода, а хочуть насолодитись саме родинним спілкуванням. Проте, намагаючись дати своїм дітям пояснення у музеї, батьки стикаються із труднощями. Пояснення вимагають від них знаннь, які часто і підзабуті, і, крім того, мають бути надані доступною дітям мовою. Отже, путівник повинен стати надійним помічником батьків.

Для того, щоб уникнути швидкого втомлювання дитини, автори намагались надати музейним поясненням зрозумілості та легкості, перетворити текст на розмову.

Putivnik6.jpg

Розмовність тексту — головна мета авторів путівника. Автори намагались зробити пояснення музейної експозиції не суто науковими, а легкими, привабливими, і такими, що спонукали б дитину до співбесіди. Розмова ведеться від імені музи іторії Кліо.

Putivnik16.jpg

На початку кожної глави, яка містить інформацію про кожну окрему залу, розміщено план-схему. Ідея розміщення схеми полягає в тому, щоб надати дітям і батькам можливість разом грати за допомогою путівника, разом відшукувати експонати. Перевіряти себе вони можуть по фотографіях, які розміщені в тексті.

Putivnik27(1).jpg

Путівник переслідує мету задовільнити не тільки малих, а і дорослих. Крім найпростішої інформації, яку дитина здатна засвоїти в музейній залі, в путівнику надана інформація складніша (під назвою “інформація для батьків”). Вона може бути цікава і батькам. Вдома, при перегляданні книги, батьки можуть переповісти її дітям. Крім “інформації для батьків”, путівник ставить перед дітьми і батьками ще кілька завдань, серед яких не тільки відповіді на запитання, а ще і змагання батьків і дітей.

Putivnik51.jpg

Автори путівника докладали всіх зусиль, щоб зробити текстову частину не тільки пізнавальною, а ще і нескучною, цікавою. Втім, не є таємницею, що в таких виданнях вирішальне значення має робота художника – иллюстрації, які надають виданню привабливий, або не дуже, вигляд. Саме ілюстрації в таких виданнях можуть або привабити, або відштовхнути читача. В своєму виборі Надія Іванівна не помилилась.

Putivnik61.jpg

Молода художниця Марія Козолуп зробила ілюстрації до путівника веселими і іронічними. Найбільшу складність, на нашу думку, становило завдання помістити в один контекст музейні експонати і ілюстративний матеріал. І зробити так, щоб це було і природньо, і сучасно. І це найскладніше завдання, на нашу думку, стало найсильнішою частиною путівника.

Путівник можна придбати тільки в касі музею. Тел.: (0562) 46-34-22