Аліванцева Олена Валентинівна

Заслужений працівник  культури України, завідуюча відділом.

Нагороджена грамотами та подяками, цінними подарунками Міністерства культури України, місцевих органів влади, почесною відзнакою Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2003 р.), відзнакою голови Дніпропетровської облдержадміністрації «За розвиток регіону» (2011 р.).
Працює в Дніпропетровському історичному музеї з квітня 1980 р. З 1983 р. – завідуюча літературним відділом, з 1998 р. – завідуюча відділом-музеєм «Літературне Придніпров’я», з 2002 р. також завідуюча Музейним центром О. П.Блаватської та її родини.
Автор наукової концепції, один із авторів тематико-експозиційного плану музею «Літературне Придніпров’я». Автор наукового проекту музеєфікації пам’ятки історії Будинку Інзова та куратор робіт його ремонту-реставрації. Автор проекту, один із авторів монографії – хрестоматії у 2- томах “Літературне Придніпров’я ”(2005 р). За її ініціативою у 2011 році була встановлена меморіальна дошка, присвячена В.П.Підмогильному.
Ініціатор, автор наукового проекту музеєфікації садиби та будинку Фадєєвих по вул. Ленінградські, 11 в Дніпропетровську, встановлення на цьому будинку меморіальної дошки, присвяченої О.П. Блаватській.
Брала участь в експедиціях та наукових відрядженнях в міста України, Росії, Індії у пошуках джерел за темами наукових досліджень.
Куратор та створювач понад 250 виставок та культурологічних проектів. Автор понад 200 наукових та науково-популярних статей по історії та літературі Придніпров’я.