ПМЗ ім. Макарова

Державне підприємство “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова” (далі – Південмаш) – один зі світових науково-виробничих комплексів, якій здійснює серійне виробництво зразків сучасної ракетно-космічної техніки. Багато з них є втіленням науково-конструкторських розробок, аналогів яким за задумом та виконанням немає в світі.
За 65 років на підприємстві створено чотири покоління ракет-носіїв (РН) і кілька типів космічних апаратів (КА, супутники). В даний час створюється п’яте покоління РН і нове покоління КА. У здійснення відомого всьому світу міжнародного проекту «Морський старт» Південмаш виготовив двоступеневу екологічно чисту ракету-носій під назвою «Зеніт». За програмою цього проекту вироблено понад двох десятків пусків РН з Тихого Океану із спеціально розробленою плавучої платформи, вивели на навколоземну орбіту кілька десятків супутників різних країн (Росія, США та ін). З метою запуску таких РН з космодрому «Байконур» створено спільне підприємство «Наземний старт».
У рамках конверсії Південмаш у співпраці з російськими підприємствами модернізував два типи стратегічних двоступінчастих ракет-носіїв (встановлений розгінний блок, проведені необхідні доробки) для виведення на орбіту комунікаційних космічних апаратів.
В даний час створюється ракета-носій нової модифікації, розроблена в результаті спільного українсько-бразильського проекту запуску супутників з космодрому «Алькантара», Бразилія.
Завдяки успіхам, досягнутим Південмашем в галузі освоєння космосу, Україна заслужено закріпила статус світової космічної держави. За результатами проведених пусків, що становлять 11% до загальносвітових, Південмаш може претендувати на одне з місць у п’ятірці провідних ракетно-космічних підприємств.
Близько чотирьохсот космічних апаратів, виведених ракетами-носіями Південмашу на орбіту, дозволили проводити дослідження в інтересах національного науково-технічного розвитку та міжнародного співробітництва.
Створювалася десятиліттями виробнича база в поєднанні з високими технологіями дозволяє Південмаш виробляти широкий спектр інших видів промислової продукції: тролейбуси, трактори, шасі для літаків, вітроенергетичні установки та ін.
Проводячи політику вдосконалення та інновацій, підприємство продовжує створювати нові технології і розширювати номенклатуру продукції, що випускається.
Південмаш зацікавлений у розширенні співробітництва з учасниками міжнародних космічних та інших програм, здійснює зовнішньоекономічну діяльність у 23 країнах, веде постійний пошук партнерів і готовий розглянути ділові пропозиції щодо співпраці і партнерства.
Офіційний сайт