Толстіков Олександр Якович

Біографія: народ. 29 серпня 1840 р., в м. Одоєві Тульської губернії – помер 18 листопада 1905 р., міський голова Катеринослава, – 1889, 1901 р. Він був останньою головою з купців. Добудував будинок міської думи та організував споруду ще красивішої будівлі (зараз це будівля обласної ради, пр. Кірова, 2). За нього було створено в місті купецьке суспільство, старостою якого він і був. Бюджет міста виріс в три рази і Катеринослав увійшов до сімки міст Російської імперії, чий бюджет дорівнював від 1 до 8 млн. рублів. За його ініціативою було вирішено питання про спордження у місті пам’ятника О.М. Полю. Привівдо ладу Міський сад (зараз парк Глоби) та побудував там літній театр. З’явилася в місті електрика. За нього було створено Катеринославське комерційне училище. У 2000 р. його нащадки передали музею бібліотеку з 570 книг. Ала Володимирівна та Володимир Іванович Сухомлини (онучка та правнук) сьогодні живуть в Дніпропетровську, а Володимир Володимирович та Сергій Володимирович Толстікови (онук та правнук) – у Москві.

Запис: Сегодня 10 июня 2001 мы ближайшие родственники городского головы г. Екатеринослава – Толстикова Александра Яковлевича, посетили ваш замечательный исторический музей.
Мы все буквально были изумлены, что ваш такой ничтожно малый коллектив сотрудников смог создать действительно уникальное историческое учреждение, где так создали воспроизвели всю картину прошлого и настоящего вашего прекрасного г. Днепропетровска. Нам родственникам Толстикова особенно приятно было видеть что вы так правдиво с большой теплотой и любовью показали его деятельность на благо городу. Большое вам спасибо! Внук А.Я. Толстикова В.В. Толстиков и правнук.10.06.2001

Факсиміле відгуків про музей родичів О.Я. Толстікова
Факсиміле відгуків про музей родичів О.Я. Толстікова