Музей до 80-річчя області

24 лютого 2012 року ДНІМ ім. Д.І. Яворницького демонстрував в Дніпропетровському академічному театрі опери та балету виставку “Дніпропетровщині 80 років” (сторінки з історії краю, видатні постаті регіону 1932-2012 рр.) для учасників урочистостей, присвячених 80-річчю області. Музей презентував шанованим гостям і мешканцям Дніпропетровської області знакові матеріали з музейної колекції: особисті речі П.П. Ширшова, дослідника Арктики, одного з перших Героїв Радянського Союзу, і його друга видатного художника Ф.П. Решетнікова; матеріали Г.І. Петровського, всеукраїнського старости, ім”я якого носить наше місто; О.Л. Красносельського, архітектора-конструктивіста, новатора, який спроектував чимало цікавих споруд в Дніпропетровську; З.С. Хрукалової, заслуженої артистки України; О.Ф. Федорова, двічі героя Радянського Союзу, легендарного командира партизанського руху в України; Ж.Я. Котіна, орденоносця, конструктора важких танків; Є.С. Березняка, підпільника, Героя України, який врятував Краків від руйнації фашистами; горнового Петровки С. Шевцова, переможця соцзмагання; ракетобудівника, двічі Героя Соціалістичної Праці О.М. Макарова; спортсменів-олімпійців — Оксани Баюл та Ганни Єлисаветської.
Високі гості, учасники урочистих зборів, з зацікавленістю ознайомились з матеріалами виставки, прослухали пояснення директора музею Надії Капустіної, заступника директора Валентини Бекетової та наукових співробітників Дмитра Романчука і Світлани Біленко; з задоволенням фотографувались біля музейних експонатів — перехідних прапорів соцзмагання та манекеном у костюмі космонавта Джанібекова.