Свято Пасхи у стінах музею

Недовго вже чекати на свято Великодня. До цього найвеличнішого і найурочистішого свята історичний музей підготував святкові заходи. 10 квітня в музей завітали учні україно-американського ліцею. Вони прослухали про те, яке значення вкладається християнською релігією в страсний тиждень і, власне, в саме свято Пасхи. Можна було почути і про народні звичаї і легенди, повязані із цими важливими днями. Діти побачили оригінальні музейні експонати — Євангеліє ХVІІІ ст., потир і діскос ХІХ ст., хрещатий покровець, сударій та воздух ХVІІІ ст. Варто зазначити, що воздух побачив світ після багатьох років неможливості продемонструвати відвідувачам. Він щойно відреставрований і виглядає блискуче — французька шовкова тканина, оздоблена мереживом сухозлотицею. Експонат був відреставрований київським національним науковим центром реставрації України (майстерня Менжуліної Т.В.).